ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları” başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bir bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri için “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları” adı altında düzenlediği her biri 30 saatten oluşan üç kademeli kursun birinci kademesi 02.02.2015 Pazartesi günü 19 Mayıs ilkokulu konferans salonunda başladı. 
Okul Müdürlerine “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları” başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hitit Üniversitesi’nin işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen kurs Merkez ilçe, Sungurlu, Osmancık, Alaca ve İskilip olmak üzere 5 merkezde eş zamanlı olarak başladı. Merkez ilçe kursuna merkezden 83, Dodurga, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy ve Uğurludağ ilçelerinden 33 olmak üzere toplam 116 okul müdürü katılıyor. Diğer merkezlerde ise Sungurlu’da 34, Osmancık’ta 35, Alaca’da 23, İskilip’te 26 okul müdürü aynı anda “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu”na başladı.

“Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu”nun I. Kademesinde öğretim liderliği, vizyon ve strateji geliştirme, yönetsel ve mesleki etik, okul kültürü ve örgütsel davranış, proje yönetimi, eğitimde kalite yönetimi gibi konular Hitit Üniversitesi’nin çok değerli öğretim üyeleri ile alanında uzman İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli tarafından işlenecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK mesajında; günümüzde gelişmiş ülkelerin kurum personelinin değişim ve gelişimine yönelik çalışmalara büyük kaynaklar ayırdığını, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bünyesinde de düzenlenen bu ve benzeri eğitimlerin önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Eğitimde anahtar konumunda olan okul yöneticilerimizin başarılı olması, kendilerini geliştirmesi ve her bakımdan yetkin olması gerektiğini belirten BÜYÜK; bir okul yöneticisi, okulu sosyal çevresine yararlı kılmaya çalışmalı, gelişen ve hızla değişmekte olan dünyanın yeniliklerini etkin bir şekilde takip ederek, bunu kurumda görevli personele, öğrencilere, velilere yansıtmalı ve böylece okulu bir marka haline getirmelidir, dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz mesajının sonunda, tüm kurumlarımızın bir aile ortamı içerisinde, ekip ruhuyla çalışarak ilimizde eğitimin kalitesini yükselteceğine ve başarı seviyesinin arttırılması için gerekli hassasiyeti göstereceğine inancının tam olduğunu; bu vesileyle, başta Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Reha Metin ALKAN’a ve kursta görev alan akademisyen ile eğitimcilere verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini ileterek, tüm Okul Müdürlerine başarılar diledi.


Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.