ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerimize “Bilişim Teknolojilerinin Eğitime Entegrasyonu” Konulu Konferans Verildi

Okul Müdürlerimize “Bilişim Teknolojilerinin Eğitime Entegrasyonu” Konulu Konferans Verildi

     Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ekmel ÇETİN okul müdürlerine “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar, Kodlama, Robotik ve Bilişim Teknolojilerinin Eğitime Entegrasyonu” konulu konferans verdi.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün de katıldığı konferansta Dr. Ekmel ÇETİN yazılım, kodlama, robotik ve bilişim teknolojilerinin eğitime entegrasyonu uygulamalarından örnekler verdi. Ayrıca bilgisayar dünyası ve yazılımın her şeyi değiştirdiğini vurguladığı konuşmasının sonunda: “Kişisel gelişim olmadığı sürece teknolojinin bir değeri yoktur. Mobil teknolojilerinin faydalı yönlerini dikkate alın. Özellikle sosyal medyayı iyi yönde kullanmayı deneyin. Teknolojinin modasının geçeceğini düşünmeyin. Tüm paydaşları sürece dahil edin.” Başlıkları üzerinde açıklamalar yaptı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “2023 Vizyon Belgesi’nin hedefleri doğrultusunda okul öncesinden başlayarak  robotik kodlama ve algoritma eğitimi üzerine çalışmalar yaptıklarını belirterek fedakarlıklarından dolayı okul müdürü ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.