ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKA 2014 Teknik Destek Kapsamında “Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi” Projesi İmzalandı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından teknik destek başvuruları kapsamında kabul edilen “Dil ve Konuşma Bozuklukları eğitim projesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı genel Sekreteri Sayın Mevlüt ÖZEN ile Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK arasında imzalandı. 
OKA 2014 Teknik Destek Kapsamında “Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi” Projesi İmzalandı.

Proje Hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “Dil ve konuşma, bireylerin kendilerini ifade etme, iletişim kurma ve sosyal hayatı paylaşmalarındaki en önemli araçlardandır. Dil ve konuşma gelişimi zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimden bağımsız değildir” dedi. 

 

Çorum il merkezinde özel eğitim okullarında eğitim gören engelli öğrenci sayısının 2014 verilerine göre 458 olduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Özel Eğitim Okulları ile Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görev alan 29 özel eğitim ve 6 rehberlik öğretmeni olmak üzere 35 katılımcıya 2 gün toplam 16 saat sürecek ‘Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi’ verilecek. Eğitimin kalitesinin daha da artması için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü imkanın değerlendirilmesi ile eğitimcilerin kalitesinin artmasıyla doğru orantılı olacağını ifade etti.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.