ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimize Microsoft Uygulamalarının Tanıtımı Yapıldı

   İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Microsoft işbirliği ile, eğitim öğretim faaliyetlerinin etkin, verimli, güvenli, çağdaş bilgi toplumunun normlarına uygun bir şekilde yürütülmesini sağlayacak uygulamaların tanıtımı yapıldı.   
Öğretmenlerimize Microsoft Uygulamalarının Tanıtımı Yapıldı

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün de katıldığı program, Çarşamba günü Çorum Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.  Programa katılan öğretmenlerimiz Microsoft uygulamalarına ücretsiz olarak sahip oldular. 

     Microsoft adına İsmet BENLİ ve Raşit ŞAR’ın eğitimci olarak yer aldığı program, iki oturum halinde yapılarak 850 öğretmenimizin katılımıyla gerçekleşti.

     Bu işbirliği kapsamında, tanıtımı yapılan ürünlerin ve hizmetlerin, bulut mimarisi üzerinden eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve öğrencilere eğitim öğretim etkinliklerinde kolaylık sağlaması  amaçlanmıştır. Microsoft yetkilileri tarafından verilen bilgiye göre  yakında FATİH projesi kapsamında dünyanın en büyük eğitim portalı EBA üzerinden bu hizmetlere ulaşılabilecektir.

     Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “Eğitimde yeni teknolojilerin kullanımı ve hayatımıza entegrasyonu  artık kaçınılmaz olmuştur. Bu program ile okullarımızdaki eğitim ortamlarında, EBA Portalıyla birlikte yeni hizmetlerin de kullanılmaya başlanacaktır. Bizleri yeni teknolojik gelişmeler hakkında bilgilendiren Microsoft temsilcilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

13-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.