ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi Empati Atölyesi çalışmasına başladı

Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi Empati Atölyesi çalışmasına başladı

     Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi ve Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi işbirliği ile yapılan lise öğrencilerine yönelik Empati Atölyesi çalışması Veli Paşa Konağındaki açılış programı ile başlatıldı.

     Belediye Başkanı Sayın Zeki GÜL, Tarım Eski Bakanı Sayın Sami GÜÇLÜ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Okul Müdürü Mustafa HEKİM ve öğrencilerin katıldığı açılışta Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turhan CANDAN, yapılacak olan atölye çalışmaları ile kişiler arası iletişimin asli unsuru olan empati kavramının gelişmesine ve bunun bir davranış haline getirilmesine katkı sağlayacaklarını söyledi.

     Empatinin toplumun ilerlemesi için önemli bir konu olduğunu belirten Tarım Eski Bakanı Sayın Sami GÜÇLÜ: “Çorum’da Anadolu Mektebi adı altında bir program yürütüyoruz. Empati gençlerimizin  insanları fark ederek onlarla temas kurması açısından çok önemli. Böylesine bir projeyi hayata geçiren ve gençlere bu projenin aktarımında destek olan başta Belediye Başkanımıza, Başkan Yardımcımıza, Milli Eğitim Müdürümüze ve Okul Müdürümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Göreve geldiğimiz günden bu yana Belediyemizle birlik, beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Okullarımız için, öğrencilerimiz için ne planladıysak Belediyemiz bize her zaman destek oldu. Birlikten kuvvet doğuyor. Geldiğimiz noktada Çorum kazanmış oluyor.” dedi.

     Öğretmen Mukadder akaydın Anadolu lisesi 9. Sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleşecek olan Empati Atölyesi ile  öğrencilerin 5 farklı alanda 25 farklı etkinlik yaparak, empatinin geliştirilmesi hedefleniyor.

07-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.