ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Geleceğe Kulaç Atıyor

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile öğrencilerimiz için yüzme kursları başladı.
Öğrencilerimiz Geleceğe Kulaç Atıyor

     Olimpik Havuzda ilk olarak  Şehit Erol OLÇOK Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyon Öğrencileri için başlatılan kursun ilk dersine Çorum Milletvekili  Sayın  Ahmet  Sami CEYLAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Haşim EĞER katıldı.

     Kurs öncesi konuşa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Haşim EĞER: “Öğrencilerimize Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz proje kapsamında burada Olimpik Havuzumuzda yüzme kursu verilecektir. Proje ikişer ay şeklinde diğer okullardaki öğrencilerimize yönelik de devam edecektir.” dedi

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Çorum için ilk diyebileceğimiz önemli bir etkinlik için buradayız. Akademik başarı üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bunun yanında amacımız öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerin içinde olmasıdır. Milli Eğitim Bakanlığımız ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği  biz de illerde kurumların birbirlerinin imkanlarından faydalanma adımını attık. İlk etapta 140 yatılı öğrencilerimizle yüzme kursuna başladık. Sırayla diğer öğrencilerimizle devam edeceğiz.  Bu konuda desteklerinden dolayı Sayın Vekillerimize  teşekkür ediyorum. Artık Çorum yüzüyor diyorum ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

     Çorum Milletvekili Sayın Ahmet Sami CEYLAN da konuşmasında: “Müdürlerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz burada hem yüzmeyi öğrenecek hem de spor yapmış olacak. Bugün yatılı öğrencilerimizle başladık ancak ilerde tüm öğrencilerimize yönelik devam edeceğiz. Çorum’da yüzme öğrenmeyen gencimiz kalmayacak. Eğitim sadece ders çalışmak değil. Sporla kültürle dersi bir arda götürdüğümüz zaman Türkiye’nin geleceği daha aydınlık olacak.  Geleceğin Türkiye’sini oluşturacak gençlerimizin yetişmesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Gençlik Hizmetleri Müdürlüğümüze görev düşüyor. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi

05-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.