ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Düşünce Kulüpleri Projesi Kapsamında Yazar Dücane CÜNDİOĞLU İle Buluştular.

Öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Kent Konseyi işbirliği ile gerçekleştirilen “Düşünce Kulüpleri Projesi”  için okudukları “Hz. İnsan” kitabını Dücane CÜNDİOĞLU’ndan dinlediler. 
Öğrenciler Düşünce Kulüpleri Projesi Kapsamında Yazar Dücane CÜNDİOĞLU İle Buluştular.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün de katıldığı söyleşi Turgut Özal Konferans Salonunda gerçekleşti. “Hz. İnsan” kitabının yazarı CÜNDİOĞLU konuşmasında: “Kitabını yazdığı dönem ile bugünkü düşüncelerinde değişme oldu.  O gün kemal insanı aramakta iken bugün insanın asla kemale eremeyeceğini, her insanın bir yönden zeval olabileceğini, bundan dolayı da tüm insanlığa hitap edebileceğimiz bir terminoloji oluşturmamız gerekmektedir. İster 10 puan isterse 2 puan almış olsun her insan değerli bir varlıktır. Felsefe ve hakikat kelime olarak müennes özelliği bulunmaktadır. Çünkü hakikat ve felsefe elde edilmeye çalışılan peşinden koşulan kavramlardır” dedi. Söyleşi öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılmasıyla son buldu.

24-03-201624-03-201624-03-201624-03-2016

      “Düşünüyorum O Halde Eleştiriyorum” sloganıyla hayata geçirilen “Düşünce Kulüpleri Projesi” ile öğrencilerimizin demokrasi, kültür, sanat, etik ve bilgi konuları üzerinde okuyup çalışarak yeni yaklaşımlar ve bakış açıları geliştirmesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında il merkezinde yer alan lise ve dengi okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz tarafından okullarımızda proje kulüpleri oluşturularak, her ay bir konu ile ilgili belirlenen kitap okunmaktadır. Seçilen kitaplar Çorum Kent Konseyi tarafından temin edilerek öğrencilerimizle buluşturulmaktadır. Ay sonunda ise her okul ayın konusunu, örnek olay, küçük ve büyük grup tartışması, münazara, drama, beyin fırtınası, problem çözme gibi teknikler kullanarak okuldaki diğer öğrenciler ile paylaşımlar gerçekleştirmektedir. 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.