ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci ve Öğretmenlerimize Tablet Bilgisayar Dağıtımları Devam Ediyor.

FATİH Projesi kapsamında, tablet bilgisayarların ilimizdeki öğrenci ve öğretmenlerimize dağıtımı davam ediyor.
Öğrenci ve Öğretmenlerimize Tablet Bilgisayar Dağıtımları Devam Ediyor.

Buharaevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen programda, öğrencilere tablet bilgisayarlarını teslim eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “2014-2015 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar alt yapısı tamamlanan ve akıllı tahta kurulumu eksiksiz yapılan okul sayımız 37 iken bugün itibariyle 20 okul daha eklenerek 57 okulumuz akıllı tahtalarına kavuşmuştur. Yine aynı tarihten bugüne kadar öğretmen ve öğrencilerimize toplam 5.486 adet tablet bilgisayar dağıtılmıştır. Bu sayı her geçen gün artmaktadır.” dedi.

Sayın BÜYÜK konuşmasının devamında; ilk bilgisayarların oda büyüklüğünde olduğunu, teknolojinin gelişmesiyle birlikte hızla küçüldüğünü ancak pahalı olduğu için herkesin alamadığını söyledi.  Bugün ise Fatih Projesi ile öğrencilerimizin sınıflarında akıllı tahtalarla, tablet bilgisayarlarla öğrenim gördüğünü; kısa zamanda akıllı tahta kurulumu yapılmayan okul, tablet bilgisayarı olmayan öğrencinin kalmayacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, eğitim-öğretim kalitemizi bir adım daha öteye taşıyacak olan tablet bilgisayarların tüm öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.