ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Fazlası Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Kursu Başladı.

      Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından norm fazlası öğretmenler için  “Özel Eğitim Uygulamaları Kursu” başladı. 
Norm Fazlası Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Kursu Başladı.

      29 Ağustos – 09 Eylül 2016 tarihleri arasında İlimizde dört merkezde açılan kurslara 150 öğretmen katılıyor. Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndaki kursu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, kursa katılan öğretmenlerle sohbet etti.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, 80 saatlik bir program olan kurs süreci ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bakanlığımız özel eğitim alanıyla ilgili son yıllarda yoğun bir çalışma içerisinde. Özel eğitim alanındaki ihtiyacı karşılamak için bu kurslar başlatıldı. Okullarımızda özellikle son iki yıldır engelli erişimi için engelleri ortadan kaldıracak çalışmalar yaptık. Engelli asansörü, engelli otoparkı, engelli WC’si olmayan okulumuz yok gibi. Bu alanların başka amaçla kullanılmaması için de farkındalık oluşturma noktasında hepimize görev düşüyor. Bizler toplumun bir parçası olan engelliler için ne yapabiliriz? Empati kurmak zorundayız. Yaşam alanlarımızın engelliler düşünülerek yapılması  için bu kültürün oluşmasına yardımcı olmalıyız. Bizler ne kadar farkında olursak toplum da o kadar farkında olur. “ dedi. 

      Daha sonra öğretmenlerin sorularını da cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, kursa katılan öğretmenlere başarılar diledi.

01-09-201601-09-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.