ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevruz Bayramı Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda Kutlandı.

Nevruz Bayramı kutlama programı,  Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu´nda gerçekleştirildi. Valilik koordinesinde, Çorum Belediyesi´nin katkıları ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçelievler Öğretmen Salim Akaydın ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet Okul Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Nevruz programında katılım yoğun oldu.
Nevruz Bayramı Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda Kutlandı.

Programa Vali Yardımcısı Sayın Adem SAÇAN, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ömer Faruk YURDAGÜL, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turhan CANDAN, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, protokol üyeleri ile çok sayıda veli katıldı.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Haydar DEVECİ, Nevruzun, baharın müjdecisi olduğunu söyledi. DEVECİ, “Toprağın ana olduğu Türk kültüründe baharın gelmesi elbette çok önemlidir” dedi.

Hayli renkli başlayan etkinlikte protokol üyeleri, Nevruz ateşini yakarak üstünden atladılar. Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter Takımı gösterisinin ardından etkinlikte ilköğretim öğrencileri de marifetlerini sergiledi. Öğrencilerin okudukları şiir ve sahneledikleri gösterilerle renklenen etkinlikte ayrıca katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program müzik dinletisi ile sona erdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.