ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Neden Kaybedelim Ki? Projesi” Tanıtım Toplantısı İle Hayata Geçti

Çorum’da madde bağımlığının önlenmesi amacıyla hazırlanan ‘Neden kaybedelim ki?’ adlı gençlik  projesi düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
“Neden Kaybedelim Ki? Projesi” Tanıtım Toplantısı İle Hayata Geçti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlarla böylesine önemli bir konuda hayata geçirdiğimiz ‘Neden kaybedelim ki?’ adlı projenin  uygulanmasının şehrimize ve gençlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

Çorum Belediyesi Koordinatörlüğünde, Hitit Üniversitesi, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Dünya Çocuk ve Gençlik Derneği işbirliğinde hayata geçirilen  ‘Neden kaybedelim ki?’ adlı gençlik projesi kamuoyuna açıklandı.

Projenin tanıtım toplantısına AK Parti Çorum Milletvekili Sayın Lütfiye İlksen Ceritoğlu KURT, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki GÜL, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ali DİNÇER, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet BARIŞ, Dünya Çocuk ve Gençlik Derneği Çorum Şube Başkanı Osman YÜZGENÇ, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Projenin tanıtımı ile ilgili konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL, amaçlarının gençlerin madde bağımlılığından korunması olduğunu belirtti. “Çorum için hayırlı bir buluşmaya şahitlik ediyoruz. Elbirliği ile gençlerimizin hayatını tehlikeye atan bağımlılık tehlikesini bu şehirde yok edeceğiz inşallah” diyen Zeki GÜL, Türkiye’de yaşanan değişime ve değişimin beraberinde getirdiği değerler erozyonuna dikkat çekti.  ‘Neden kaybedelim ki?’ adlı proje ile bu alanda önemli bir adım attıklarını anlatan GÜL, üniversiteli gençlerin gönüllü olarak görev alacağı çalışmanın muvaffak olması dileğinde bulundu.

 

Proje tanıtım toplantısında selamlama konuşması için kürsüye gelen Milletvekili Sayın Lütfiye İlksen Ceritoğlu KURT, bağımlılığın her türlüsünün kötü olduğunu belirten kısa bir konuşma yaptı.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.