ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müzik Öğretmenlerimiz İle Zümre Toplantısı Gerçekleştirildi

Müzik Öğretmenlerimiz İle Zümre Toplantısı Gerçekleştirildi

İL MEM SARI başkanlığında, ilimiz merkez ve ilçelerin tamamını kapsayan zümre öğretmenler toplantıları kapsamında 6.grup zümre öğretmenler toplantısı 101 Müzik öğretmenimizin katılımları ile zoom üzerinden gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda gündeme dair konular üzerinde değerlendirmelerde bulunulurken, uzaktan eğitim süreci ve müzik dersi uygulamaları, dönem sonu not uygulamaları gibi birçok konuda değerlendirmelerde bulunuldu.

Sanatsız kalmış toplumların, hep yarım kalacaklarını ifade eden SARI, resim ve müzik gibi sanatsal faaliyetler insanın olmazsa olmazları olduğunu söyledi. Öğrencilerimizin ortaokullardan itibaren yetenek alanlarına yönlendirilmesi gerektiğini belirtti. SARI ayrıca" Ülkemizin daha nice Neşet Ertaş gibi seslere ihtiyacı var. İnşallah bu yolda sizlerin gayretleri ile başarılı olacağız, dedi.

Çorum Güzel Sanatlar Lisesi müdürü Adem ARSLAN, okul ile bilgilendirici açıklamalarda bulunarak, yetenek sınavları ve okulun yapmış oldukları faaliyetlerden bahsetti.

Öğretmenlerimiz söz alarak fikir ve görüşlerini, bu süreçte yaptıkları etkinliklerden bahsetti. Konuşmaların ardından müzik öğretmenlerimiz Tekin KARATAŞ ve Dinçer ŞİMŞEK bağlama ile mini bir konser verdi.

İL MEM SARI, mesleğine gönülden bağlı olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi, toplantı iyi dilek ve temennilerin ardından sonlandırıldı.

23-12-202023-12-202023-12-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.