ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzde MTSK Sınavı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüzde MTSK Sınavı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlimiz merkez ilçelerimizde yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Sınavı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı, İL MEM SARI başkanlığında Milli Eğitim Müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve maarif müfettişlerimizin katılımları ile müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı, 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenlik Strateji Belgesi ve Trafik Güvenliği Eylem planı kapsamında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri olarak yapılması gereken faaliyetler ve ilimizde yapılan MTSK sınavlarında uyulması gereken kurallar ile dikkat edilmesi gerek hususlar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. 2010 ile 2020 yılları arası karayolu trafik kaza istatistikleri ile ilimizde meydana gelen kaza istatistiki verileri incelenerek, değerlendirmelerde bulunuldu.

Trafikteki can kayıplarının ve ciddi yaralanmaların azaltılması için en büyük sorumlulukların eğitimcilere düştüğünü belirten İL MEM SARI; Geçen yılların istatistik verilerine göre trafikte yaşanan kazaların orantısal olarak iyi yönde düştüğünü, kazaya neden olan kusurlar içinde sürücü kusurlarının  %88,0 ile ilk sırada yer aldığı için MTSK sınavlarının trafikte güvenliği sağlamak ve daha kaliteli sürücülerin trafikte yer almaları adına daha büyük bir önem arz etmekte olduğu açıklamasında bulundu.

SARI, hafta sonu gerçekleşecek olan MTSK sınavlarında görevli olan tüm personelimize teşekkür ederek başarılar diledi.

19-02-202119-02-202119-02-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.