ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzde Merkez İlçe Lise Müdürleriyle “5 Kitap 5 Yazar Projesi” ile “Liselerimizdeki Sorunlar ve Çözüm Önerileri” Konulu Toplantı Yapıldı.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda “5 Kitap 5 Yazar Projesi” ile “Merkez Liselerimizde Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri” konulu toplantı yapıldı. Toplantı il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK başkanlığında, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT, Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR, Şube Müdürü Sefer Sinan GÜNGÖR ile merkez ilçe lise müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. 
Müdürlüğümüzde Merkez İlçe Lise Müdürleriyle “5 Kitap 5 Yazar Projesi” ile “Liselerimizdeki Sorunlar ve Çözüm Önerileri” Konulu Toplantı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “5 Kitap 5 Yazar Projesi”nin bu yıldan itibaren uygulamaya konulacağını, proje kapsamında 111. doğum yıldönümü münasebetiyle bu eğitim öğretim yılında Necip Fazıl KISAKÜREK ve eserlerinin işleneceğini belirtti. Necip Fazıl KISAKÜREK’in öne çıkan 5 eserinin müdürlüğümüzce temin edilerek ortaöğretim kurumlarımızda okutulacağını ve bu vesileyle yazarın hayatının, edebi kişiliğinin, eserlerinin anlatıldığı konferansların düzenleneceğini söyleyen BÜYÜK, projenin uygulanmasında liselerimize düşen görevler hakkında bilgi verdi.

Toplantının ikinci bölümünde Sayın BÜYÜK; ortaöğretim kurumlarımızın güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek için sorun analizi çalışması yaptı. Ortaya çıkan sorunlar konusunda alınabilecek önlemler ve çözüm önerileri tartışıldı.

Katılımcılara teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz, ilimizin eğitim kalitesini artırmak için bu tür toplantıların devam edeceğini vurgulayarak, toplantıyı sona erdirdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.