ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yaptığı protokolle “Toprak Bayramı” haftası kapsamında toprak konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışması düzenleyecek.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yaptığı protokolle “Toprak Bayramı” haftası kapsamında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde toprak konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışması düzenleyecek.
Müdürlüğümüz ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yaptığı protokolle “Toprak Bayramı” haftası kapsamında toprak konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışması düzenleyecek.

Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; Kamu kurumlarının asli görevlerinden birinin de ortak çalışmalar yaparak halkın farkındalığı ve katılımını artırmak olduğunu, birlikte yapılan çalışmaların tek başına yapılanlara göre çok daha fazla sinerji ve etki oluşturduğunu söyledi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ortak yapılacak bu yarışmanın; konusuyla öğrencilerin bilinç düzeyini yükselteceğini, yarışma ruhu içerisinde özgüven kazanmalarını temin edeceğini ve başarma hissini öğrenmeleri adına da kaçırılmaz bir fırsat olduğunu söyledi. Sayın BÜYÜK; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak bizlerin en büyük görevidir. Güzel bir dünya ise, bilinçli nesiller yetiştirmekle mümkün olacaktır.” dedi.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Elfaz ERMİŞ ise; yarışmanın geleceğimiz olan çocukların, ’Toprak’’ konusunda özgün düşünceler ortaya koymalarının sağlanması bakımından önemli olduğunu söyledi. Çocuklar ve gençler arasında “Toprak” konusunda bilinç ve duyarlılığın geliştirilmesi için bu tip etkinliklere ihtiyaç olduğunu kaydeden ERMİŞ; “Toprak” konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon dallarında yarışma için kendilerine yardımcı olan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ ün nezdinde katkı sunan tüm Milli Eğitim çalışanlarına teşekkür ettiğini bildirdi. ERMİŞ ayrıca; Kurum olarak üç ayda bir çıkarılan tarım dergisinin eki olarak ilde dereceye giren katılımcıların eserlerinin kitapçık haline getirilerek tüm il müdürlüklerine göndereceklerini söyledi.

 

Yarışma kapsamında ilçe düzeyinde birinci olan çocuklara yönelik bir de gezi düzenlenecek. Kazanan eserler ayrıca 11-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan “Toprak Bayramı” haftası etkinlikleri kapsamında sergilenecek.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.