ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Avrupa Dayanışma Programı Kalite Sertifikası (ESC50) Almaya Hak Kazandı

Müdürlüğümüz Avrupa Dayanışma Programı Kalite Sertifikası (ESC50) Almaya Hak Kazandı

Avrupa Birliği tarafından 2019 yılında uygulamaya konan ve 18-30 yaş arasındaki gençlerin herhangi bir AB ülkesinde veya kendi ülkesinde kısa dönemli ya da uzun dönemli gönüllülük programlarına katılabilmelerinin önünü açan Avrupa Dayanışma Programı ESC (European Solidarity Corps)  kapsamındaki kalite sertifikası başvurularının değerlendirme sürecini Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz başarıyla tamamladı.

Avrupa Dayanışma Programı (ESC); gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen Avrupa Birliği girişimidir.

ESC Gönüllülük Faaliyeti Kalite Sertifikası (ESC50)'na ülkemizden başvuru yapan kurumlar arasından, 58 başvuru bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınmıştır. Değerlendirme sonucuna göre; 3 kurum "Lider" rolü, 18 kurum ise "Destekleyen" ve/veya "Ev Sahibi" rolü için Kalite Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Müdürlüğümüz de kalite sertifikası alarak destekleyen kuruluş statüsünde akredite olmuştur.

İlgili kurumların listesine ulaşmak için tıklayınız

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.