ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mimar Sinan İlkokulunda Uygulanan “Harezmi Eğitim Modeli”nin Kapanış Programı Düzenlendi.

Mimar Sinan İlkokulunda Uygulanan “Harezmi Eğitim Modeli”nin  Kapanış Programı Düzenlendi.

     Türkiye’de14 ilde pilot olarak başlanılan ve ilimizde de Mimar Sinan İlkokulunda uygulanan  Harezmi Eğitim Modeli  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün katıldığı  kapanış programı ile sona erdi. Aynı zamanda Harezmi Eğitim Modelinin tanıtıldığı kapanış  programına, veliler de katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını yapan Mimar Sinan İlkokulu Müdürü Ahmet ÇEK, Harezmi Eğitim Modeli uygulamasının 9 hafta sürdüğünü belirterek: “Harezmi Eğitim Modelinde birden çok öğretmen bir sınıfta ders işliyor. Bu modelin içeriğinde ileri düzeyde bilgisayar kullanımı, programlama, disiplinler arası yaklaşım, oyun tasarımı ve robotik kodlama, bilgisayar bilimi öğretimi hedeflendi. Harezmi Eğitim Modelin uygulamasında 33 öğrencimiz ve farklı branşlarda 6 öğretmen yer aldı.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ise Harezmi Eğitim Modelinin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile YEĞİTEK Genel Müdürlüğünün ortak olarak başlattığı bir eğitim modeli olduğunu ifade ederek: “Kulüp çalışması olarak yapılıyor ama öğrencilerin öğrenmesi bir taraftan teknoloji, bir taraftan öğrencilerin sosyal hayatla bağlantıları iç içe girmiş oluyor.  Farklı bir hareket, farklı bir tecrübe. Bakanlığımız belirlediği kriterlere göre yukarda yer alan Türkiye’de 14 ilden bir tanesi Çorum oldu. Gayretlerinden dolayı okul yöneticilerimizi, koordinatör arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

     Harezmi Eğitim Modeli İl Koordinatörü Ayşe CAN da proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili sunum yaptı.

     Harezmi Eğitim Modeli  uygulamasına katılan öğrencilere belgelerinin dağıtılması ile program sona erdi.

 

31-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.