ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz “Son Kale Çanakkale” Şiiri İle Türkiye Birincisi Olan Öğrencimizi Ödüllendirdi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “100 yıllık Bir Destan Çanakkale 1915” konulu Şiir Yarışmasında Türkiye Birincisi olan Başöğretmen Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Asena Beyza BİÇER’i başarısından dolayı tebrik edip ödüllendirdi.
Milli Eğitim Müdürümüz “Son Kale Çanakkale” Şiiri İle Türkiye Birincisi Olan Öğrencimizi Ödüllendirdi.

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında düzenlenen “Ecdada Mektup” konulu yarışmada 60 bin eser arasından “Necip Fazıl KISAKÜREK’e yazdığı mektupla Türkiye ikincisi olan öğrencimiz Asena Beyza BİÇER, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında düzenlenen şiir yarışmasında da 70 il ve 357 şiir arasında “Son Kale Çanakkale” adlı şiiri ile Türkiye birincisi olmuştur.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Başöğretmen Anadolu Lisesi Müdürü ve Okul Aile Birliği Başkanı ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze gelen Asena Beyza BİÇER’i başarılarından dolayı bir kez daha tebrik edip ödüllendirirken; eğitim-öğretimlerinde, milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve ideali, tarih şuuru kazandırmak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik etmek, okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlayan tüm eğitimcilere de teşekkür etti.

 

Öğrencimiz Asena Beyza BİÇER, Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u örnek aldığını belirterek Türkiye birinciliği ile kazandığı 1915 TL. Para ödülünü yardıma muhtaç kimselere ulaştırılmak üzere bağışlayarak şiir yazmaktaki asıl amacının ödül değil, vatan sevgisi ve Asım´ın nesli olduğunu gösterdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.