ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Beraberindeki Engelli Öğrencilerimizle Birlikte Belediye Başkanlığını Ziyaret Ettiler.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ’ye ziyarette bulundu. Ziyarette Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ, Engelli okulu açmak için ön hazırlıklar yaptıkları müjdesini verdi. Belediye bünyesinde açılan Engelli Eğitim Merkezi´nin engelliler için büyük bir fırsata dönüştüğünü söyleyen Belediye Başkanı, "Bu memnuniyet, engelli kardeşlerimizin bu mekândaki mutluluğu bizi yeni arayışlara sevk etti" dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,  Beraberindeki Engelli Öğrencilerimizle Birlikte Belediye Başkanlığını Ziyaret Ettiler.

Geçtiğimiz yıl açılışını yaptıkları Engelli Eğitim Merkezi´nden engellilerin ve ailelerin çok memnun olduğuna dikkat çeken Sayın Muzaffer KÜLCÜ, bu durumun kendilerine daha büyük bir alanda, bahçesi de olacak şekilde yeni bir okul yapmayı düşündürdüğünü söyledi.  "Arsayı bulduktan sonra ya Milli Eğitime arsa bizden okul sizden deriz. Ya da bir hayırsever vatandaştan okul ricasında bulunabiliriz. Arsa bizden okul onlardan, dua da milletimizden olur. Eğer hiçbir şey yapamazsak arsayı nasıl bulacaksak binayı da biz tek başımıza yaparız. Böylece evlatlarımızın hayır duasını almış oluruz" dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK de yaptığı konuşmada, engelliler konusunda Farkındalık oluşturmak için şehir olarak hep birlikte yoğun bir şekilde bu çalıştıklarını söyleyerek "Çorum Belediyesi olarak sizler engelliler konusundaki çalışmalara önemli destekler veriyorsunuz. Bizler de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim alanında bu hafta boyunca etkinlikler düzenleyeceğiz." dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK´ün ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Turhan CANDAN, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cengiz ÖZKADER, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR, Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdürü Cafer CAN, okul öğrencileri hazır bulundu.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.