ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Anadolu Özel Eğitim Merkezi öğrencileri ile Hitit üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN’a Ziyarette bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Anadolu Özel Eğitim Merkezi (Okulu) Müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Reha Metin ALKAN’ı makamında ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Anadolu Özel Eğitim Merkezi öğrencileri ile Hitit üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN’a Ziyarette bulundu.

Görüşmede, Üniversitemiz ve Anadolu Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin üniversite ile kaynaşması konusunda farklı fikirler paylaşılıp proje önerilerinde bulunuldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Üniversitemiz ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında zaten var olan iş birliğinin olduğunu ve bunun daha da artarak devam edeceğini söyleyerek bu tür çalışmaların ilk olarak insani bir görev olduğunu ve bu gençlerin eğitime kazandırılmasının büyük bir başarı ve onur olduğunu sözlerine ekledi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Reha Metin ALKAN da her zaman karşılıklı iş birliklerine hazır olduklarını ve farklı fikirler ile projelere açık olduklarını dile getirerek eğitim odaklı bir Üniversite olarak bu gençlerimizi eğitime dahil etmenin bir insanlık görevi olduğunu ve bu konuda üzerine düşen görevin fazlasıyla yapılacağının altını çizerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Anadolu Özel Eğitim Merkezi Müdürü Selami Bolat ise özel eğitim merkezi öğrencileri ile ilgili görüş alışverişinin bulunulduğu toplantıda, öğrencilere Üniversitemizde örnek bir ders verilerek üniversitede öğrenci olmanın ne demek olduğunun anlaşılması, üniversitede ders deneyimi kazanmaları, Üniversitemiz laboratuarlarına, üretim merkezlerine ve atölyelerine geziler düzenlenmesiyle öğrencilerin motive olmaları ve moral kazanmaları için fikir ve projelerde bulunup bilgi paylaşımında bulunulduğunu söyledi. 

 

Rektör Prof. Dr. Sayın Reha Metin ALKAN, Üniversitenin çeşitli ortamlarında öğrencilere bu tür çalışmaların sağlanabileceğini,  geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sahip çıkmanın insani büyük bir fazilet olduğunu ve Üniversitenin imkanları ölçüsünde destek olabileceğini belirtti. Özel eğitim merkezi öğrencileri için ellerinden geleni yapmanın büyük bir onur olduğunu söyleyerek ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.