ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Ülkemizin milli ve manevi hedeflerine ulaşmasında kendilerine büyük görevler düşen öğretmenlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletinin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için, her türlü fedakârlıkta bulunmaya devam edeceklerdir.

Dünyada hiçbir meslek öğretmenlik kadar manevi bir güce sahip değildir. Mühendis bina yapar, ressam resim çizer, çiftçi ekin yetiştirir. Ama öğretmen insan ruhunu şekillendirir. İnsan yetiştirme sanatının en mahir ustaları olan öğretmenlerimiz, eserinin altında imzası olmayan yegâne sanatçılardır.

Milli ve manevi değerlerimiz ile harmanlanmış, akla, bilime dayalı, eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunmak ve bu uğurda çalışmak en büyük temel unsurumuzdur. Hz. Ali efendimiz " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum " sözüyle, insanlığın kurtuluş reçetesinin ilimle, okumakla, eğitimle olacağı mesajını vermiştir.

Ne mutlu ki bu kutlu görevde emek harcayan, alın teri ile çalışan, topluma yön veren, tüm öğretmenlerimize. İyi ki varsınız. Fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyerek çalışan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum.

 

Abdullah KODEK

Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.