ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğünden 2015 yılında 16 Z-Kütüphane

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün  her ilçeye bir Z-Kütüphane kazandırılması çalışmaları hızla devam ediyor. 
Milli Eğitim Müdürlüğünden 2015 yılında 16 Z-Kütüphane

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK , içerisinde internet erişimi olan, dijital kitap içerikleri ile ( e-kitap, z-kitap ) zenginleştirilmiş, öğrenciye dilediği zaman destek verecek kütüphanelerin,  Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) olarak tanımlandığını ve okullarımızın hayat bulmaya devam ettiğini söyledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Bakanlığımız tarafından 2015 yılı içerisinde ilimize Z-Kütüphane için 543.600 TL ödeneğin kullanıldığı, yapımı planlanan ilçelerimiz için 210.000 TL bütçe ayrıldığını, bu kapsamda Bayat, Uğurludağ, Osmancık ve İskilip ilçelerinde birer adet   Z-Kütüphane açıldığını; Alaca, Dodurga, Kargı, Laçin ilçelerimizdeki  Z-Kütüphanelerin ise  yapımının devam etmekte olduğunu; Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy ilçelerimizde ve merkez  Özejder Sosyal Bilimler Lisesi’nde planlama aşamasına gelindiğini, daha önce Sungurlu ilçemizde ise bir adet,  İl merkezinde ise beş adet yapımı tamamlanarak hizmete açılmış Z-Kütüphane bulunmaktadır dedi.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,  Bakanlığımız “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında eğitimi topluma yaymayı ve okulları toplumla bütünleştirmeyi amaçlıyor.Okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar birçok materyallerin bulunduğu Z-Kütüphaneler kuruluyor. Eğitim-Öğretim saatleri dışında okulların, dersliklerin, konferans salonlarının, spor salonlarının ve bahçelerin toplum hizmetine açılmasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Bu projenin bir ayağını da Z-Kütüphaneler (Zenginleştirilmiş Kütüphane) oluşturuyor dedi. Ayrıca kütüphanelerde çocuk edebiyatı, güncel kitaplar, satranç masaları, mangala, tangram, yapbozlar, zeka geliştirici oyuncak, öğrenme oyunları  bulunacağını, öğrencilerin dinlenmesi amacıyla kütüphaneler yer minderleri, koltuk ve kanepe gibi rahat oturulabilecek mobilyalar, konulacağını, yine öğrencilerimiz çalışmalarını bu alanda sergileyebileceğini belirtti.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.