ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Kent Konseyi Arasında “Düşünce Kulüpleri Projesi” Protokolü İmzalandı.

        Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorum Kent Konseyi arasında “Düşünce Kulüpleri Projesi” İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turhan CANDAN tarafından imzalandı.
Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Kent Konseyi Arasında “Düşünce Kulüpleri Projesi” Protokolü İmzalandı.

         İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Günümüzde yeni bir şeyler üretebilmek için yeni bakış açılarına ihtiyaç vardır. Bilgide inovasyon sağlayan toplumlar diğer toplumların önüne geçmektedir. ‘Düşünüyorum O Halde Eleştiriyorum’ sloganıyla hayata geçirilen ‘Düşünce Kulüpleri Projesi’ ile öğrencilerimiz demokrasi, kültür, sanat, etik ve bilgi konuları üzerinde okuyup çalışarak yeni yaklaşımlar ve bakış açıları geliştireceklerdir” dedi. 

         Nitelikli insan gücü oluşturmak için genç nüfusun önemine değinen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan CANDAN ise; “Yenilikçi ve demokratik bir toplum, özgün düşünebilen ve yaşadığı toplumu daha iyiye taşımayı amaçlayan bireyler ile mümkündür. İşte bu nedenle, eğitim bireylere eleştirel düşünme alışkanlığı kazandırmayı da içermelidir” dedi.

      Proje kapsamında ortaöğretim öğrencilerimiz tarafından okullarımızda proje kulüpleri oluşturulacak ve her ay bir konu ile ilgili belirlenen kitap öğrenciler tarafından okunacaktır. Ayın konusu ile ilgili seçilen kitaplar Çorum Kent Konseyi tarafından temin edilecektir. Ay sonunda ise her okul ayın konusunu,  örnek olay, küçük ve büyük grup tartışması, münazara, drama,  beyin fırtınası, problem çözme gibi teknikler kullanarak okuldaki diğer öğrenciler ile paylaşılacaktır.

01-12-2015

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.