ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Belediye Başkanlığı arasında “AKIL OYUNLARI” Projesi İmzalandı.

Çorum il genelinde eğitim alan ilk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan proje; Çorum Belediyesi NFK Gençlik Merkezinde uygulanacak. 
Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Belediye Başkanlığı arasında  “AKIL OYUNLARI” Projesi İmzalandı.

Çorum Belediyesi basın toplantı salonun da gerçekleştirilen Proje imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; Zihinsel becerileri üst seviyeye çıkartarak etkin kullanımının sağlanması eğitimin temel mantığını oluşturur dedi.

Bu amaca hizmet etmek üzere her türlü imkânın değerlendirildiğini söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; Çocukların, temel olarak hayatı oyunlarla öğrendiklerini, proje ile de oyun oynarken üst düzey zihinsel becerilerin de geliştirilmesini amaçlandığını belirterek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, eğitim konusunda desteklerini esirgemeyen Çorum Belediyesine de teşekkür etti.

Çorum Belediyesi adına proje imza törenine katılan Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL’de; Belediye olarak sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışı gereği özellikle eğitim alanında her türlü desteğe açık olduklarını, gelecek nesilleri yetiştirmenin özveriyle mümkün olabileceğini söyledi.

 

Proje kapsamında; Çorum il genelinde eğitim alan ilk ve ortaokul öğrencileri kendi okullarında  Satranç, Mangala, Haneo Kulesi, RubiskRace, T-Tangram eğitimler alacaklar. NFK Kültür merkezinde turnuvalar yapılarak kazananlara çeşitli ödüller verilecek.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.