ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz 'den Eğitimin Avrupa'ya Açılan Kapısı Erasmus + ile Uzaktan Eğitime Destek Projesi

Milli Eğitim Müdürlüğümüz 'den Eğitimin Avrupa'ya Açılan Kapısı Erasmus + ile Uzaktan Eğitime Destek Projesi

2020 Ekim Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi Programı Stratejik Ortaklıklar (Dijital Eğitime Hazırlık ve Yaratıcılık-KA226) kapsamında, kısa bir zamanda online ve uzaktan eğitime geçilmesiyle ortaya çıkan zorluklarla başa çıkmak için eğitim sistemini güçlendirmeyi ve öğretmenlerin dijital yeterliliklerini desteklemeyi amaçlayan Dijital alanda yenilikçi uygulamalar alanında "On-Line Teaching 2.0- We also learnt at HOME" isimli projemiz başarılı bulunarak Portekiz Ulusal Ajansı tarafından 149.797,00 avro ile desteklenmeye hak kazanmıştır. Portekiz, Fransa, İzlanda, Polonya, İtalya ve Türkiye yürütücü ortaklı projemiz 29 Mart 2021'de başlayacak olup 18 ay boyunca faaliyetlerine devam edecektir.

Proje ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan İL MEM SARI "2019'un sonlarında ortaya çıkan Coronavirüs (Covid-19) salgını, dünyanın her yerinde sağlık başta olmak üzere, ekonomik, sosyal ve pedagojik bakımdan çok önemli değişimlere neden olmuştur. Bu salgından en çok etkilenen alanlardan biri de eğitim sistemleridir. Şu anda, salgın nedeniyle, dünya genelinde yüz yüze eğitim yürütülememektedir. Bu nedenle, dünya genelinde, milyonlarca kişi açık ve uzaktan eğitim yoluyla eğitim görmeye başlamıştır. Bu kapsamda projemiz, okul kapanmalarının olumsuz etkilerini azaltmak ve özellikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük ve dezavantajlı gruplara ulaşmak amacıyla olarak hazırlanmıştır. Çünkü bu durumdan en çok zarar gören ekonomik geliri düşük ailelerin çocuklarının ihtiyaç duydukları materyal eksikliği nedeniyle çevrimiçi eğitime erişimde zorluk çektiklerini biliyoruz. Buna istinaden proje kapsamında uzaktan eğitime devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere materyal yardımları yapmayı planlıyoruz.

Aynı zamanda, projemiz, öğretmenlerin öğrenme-öğretme durumlarını online araçlarla yapmaları için "iletişim ve erişim, ders anlatım ve aktarım, ölçme ve değerlendirme, geri bildirim ve takip boyutlarında mesleki gelişime yönelik gerekli olan eğitimlere katılmak gibi etkinlikleri de içermektedir. Projeye emek veren, öğrencilerimize bu konularda destek çıkarak farkındalık oluşturan tüm öğretmen ve idarecilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.