ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN Okul Müdürleri İle Bilgilendirme Toplantısı Yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN Okul Müdürleri İle Bilgilendirme Toplantısı Yaptı.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz ve  Okul Müdürleri katıldı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN’i ilimizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Sayın Genel Müdürümüz Bakanlığımızın çalışmaları hakkında bizleri bilgilendirecek. Çorum  Milli Eğitim camiası olarak teşriflerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.   

     Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN yaptıkları çalışmalar ve hedefler hakkında bilgi verdiği konuşmasında: “Bakanlık olarak seminer çalışmalarını önemsiyoruz. Seminer haftasını daha verimli geçirebilmek çalışmalar yapıyoruz. 55 bin öğretmeni olan Finlandiya okullarında üç gün tecrübe paylaşımı şeklinde çalışma yapıyor, bunu dünyaya pazarlıyor. Biz Haziran ve Eylül’de öğretmenlerimize sağladığımız böyle bir imkan var. Bunun içini doldurmak ve daha verimli hale getirmek için hepimize sorumluluk düşüyor. Mesleki çalışmalar öğrenci yokken daha rahat yapılır. Onun için seminer dönemleri bu iş için en uygun dönemler.  Biz öğretmenlerimizin mesleki gelişimi, hizmet içi eğitim konusuna çok önem veriyoruz. Bunu sizlerin de desteği ile geliştirmek, güçlendirmek istiyoruz.” dedi.

     Konuşmasının devamında performans değerlendirme ve mesleki yeterlilik ile ilgili yanlış bilgiler üzerinde de duran Sayın AKTEKİN: “Dünya sürekli değişiyor. Biz de bu değişiklikleri çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Öğretmenlik nitelikli bir meslek. Bu mesleğe niteliği uygun olan kişilerin seçilmesi gerekir. Rasyonel bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmaların PDF’leri  sistemimizde yüklü. Bunları okuyup değerlendirmenizi bekliyoruz. 47 yıldır yayınlanan Milli Eğitim Dergisi’nde alanınızla ilgili makaleleri takip edip seminerlerde sunum yapılmasını sağlayalım.” diye konuştu.

     Toplantı sonrasında katılımcılardan gelen sorulara da cevap veren Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN başarılar dileyerek toplantıya son verdi.

20-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.