ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ ve Genel Müdürlerimiz Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ ile görüştü

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ ve Genel Müdürlerimiz Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ ile görüştü

      Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ, Genel Müdürlerimiz Sayın Bilal TIRNAKÇI,  Sayın  Celil GÜNGÖR,  Sayın Bülent ÇİFTÇİ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği  Çorum Şubesini ziyaret ederek  Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turhan CANDAN’dan  “Çorum Okuyor Projesi” hakkında bilgi aldılar.

     Ziyarette Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ  kitap okumanın  alternatifi olmadığını ifade erderek: "Çorum’da kitap okuma çalışmaların çok iyi durumda olduğunu, diğer illere örnek oluşturduğunu gördüklerini.” belirtti.

     Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ: “Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Dil ve Edebiyat Derneğimiz ile güzel çalışmalar yapıyoruz. Milli Eğitim Müdürümüzün bu işe gönül vermiş olması ile okuma gruplarımıza başladık. 500 kadar okuma gruba oluşturduk. 11 bin öğrenci çalışmalarımızdan yararlandı. Biz eğitime her türlü katkıyı sağlıyoruz. 28 Aralık’ta Milli Eğitim Bakanımızla 35 Z Kütüphane, bir dil laboratuvarı açılışı ve 88 bin kitabın okullarımıza teslimini gerçekleştireceğiz.” dedi. 

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Sayın Müsteşarımız ve Genel Müdürlerimizin ilimize gelmeleri  bizleri memnun etti. Belediye Başkanımız bize her zaman tam destek veriyor. İyi bir sinerji yakaladık. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi. 

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.