ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürlüğünden Bir OKA Projesi Daha.

      İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz personeline yönelik OKA teknik destek kapsamında hazırlanan ’İleri Excel Eğitim Projesi’ kabul edildi.
Millî Eğitim Müdürlüğünden Bir OKA Projesi Daha.

      Proje hakkında bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK:  “Mevcut istatistiklerin analiz edilmesi, mesleki eğitim planlamaları, mesleki eğitim alanlarının güncellenmesi, yatırımlar vs. pek çok alanda EXCEL gibi programların kullanılması kaçınılmazdır. OKA teknik destek kapsamında kabul edilen  ’İleri Excel Eğitim Projesi’ ile kurum içerisinde çalışan 69 şef, memur,  VHKİ ve diğer personelimizin EXCEL programını kullanma becerileri gelişecektir. Bu sayede bölümlerimizin bilgi depolama ve yorumlama kapasiteleri de artacaktır. Bu artış hazırlanacak rapor ve planlarda daha güvenilirlik ve anlaşılabilirlik sağlayacaktır. Doğru analiz edilmiş bilgi doğru bir planlamayı da beraberinde getirecektir. Yine bu projenin eğitimde kaliteyi artırma hedeflerimize katkı sağlayacağını ümit ediyorum.” Dedi. 

      Eğitimin içeriği:

      Gelişmiş Filtrelemeler, Grafik Türleri ve Özellikleri, Eğilim Çizgilerinin Eklenmesi, Mevcut Grafiklere Eş Zamanlı Farklı Grafik Türleri Uygulama, Pivot Tablo Kullanımı,  Pivot Üzerinde Formüllerle Çalışma, Pivot Dataları ile Gelişmiş Parçalı Raporlar Almak vs.den oluşan eğitimler iki grup halinde, toplam 32 saat olarak bilgisayar laboratuvarı ortamında gerçekleştirilecek ve 2 hafta sürecektir.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.