ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında İL MEM SARI başkanlığında Şube Müdürlerimiz Ahmet ÇAYLAK, Müslim KILIÇ ve Ömer ÖZDEMİR ile Osmancık İMKB MTAL, Merkez Şehit Emin Güner MTAL, Merkez Hasanpaşa MTAL, Alaca MTAL, İskilip MTAL, Sungurlu MTAL okul müdürlerimizle değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Proje ile Meslekî ve Teknik Anadolu Liselerinden belirli kriterlere göre seçilen 1000 okula kapsamlı destek sağlanmasını içeriyor. Bu destek kapsamında  ilimizde belirlenen okullara zaman içerisinde kütüphanelerin ve spor alanlarının oluşturulması, bunun yanında bu okullarda okuyan öğrencilerimize, Türkçe, Matematik ve Fen bilimleri alanlarında temel becerilerde destek eğitim hizmeti sunulması planlanıyor.

Proje kapsamında öğrencilerimize büyük farkındalıklar katacaklarına inandıklarını belirten SARI, "Proje kapsamında öğrencilerimiz daha çok yaparak yaşayarak ve tecrübe ederek öğrenmeyi ön plana alacaklar. Eğitim, sanayi ve endüstri, bilim, kültür ve sanat gibi alanlarda önde gelen başarılı insanlarla düzenlenecek kariyer günleri etkinlikleri ile öğrencilerimizin buluşması ile onlara hedef ve hayal arasında köprü oluşturulması sağlanacak. İnşallah yapılacak projeler ve yatırımlar ile meslek liselerimiz ilimiz ve ülkemizde daha iyi yerlere gelecektir, dedi.

14-12-202014-12-202014-12-202014-12-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.