ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Melek Girişimciler Genç Düşüncelerle Buluşacak.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TOBB Çorum İl Kadın Girişimciler Kurulu arasında “MELEK GİRİŞİMCİLERİN GENÇ FİKİRLER İLE BULUŞMASI” konulu protokol imzalandı.
Melek Girişimciler Genç Düşüncelerle Buluşacak.

Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; İşgücü piyasasında faaliyet gösteren kadın girişimcilerin toplumun gelişmesinde rol model olarak büyük önem arz ettiğini, söyledi. Başarısını ispat etmiş iş kadınlarının, kız öğrenciler arasında gelişime ve çalışmaya dair motivasyon kaynağı olacağını kaydeden Sayın BÜYÜK, Protokolle özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan kız öğrencilerin meslek tercihi ve çalışma hayatına dahil olma anlamında yeni ufuklar kazanacaklarına dair inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

TOBB Çorum İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yasemin KEPÇELİ ise; Kurul olarak sosyal sorumluluklarının farkında olduklarını, kız çocuklarının ülkenin geleceği üzerinde aktif olarak rol alabilmeleri adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüze de böyle bir çalışmada desteğini esirgemediği için teşekkürlerini ileten KEPÇELİ, protokolün güzel işlerin başlangıcı olmasını temenni ettiğini söyledi

Protokol kapsamında; ilçelerdeki meslek liselerinde okuyan kız öğrencilerin kariyer planlamalarına katkı sağlamak, girişimciliği özendirmek yoluyla kadın istihdamını artırmak konusunda duyarlılık uyandırmak ve bilinçli toplumda saygın davranışları geliştirmek amacıyla seminer ve geziler düzenlenecek. 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.