ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin Üç Ayrı Avrupa Birliği Projesi Kabul Edildi.

Mehmetçik Anadolu Lisesinin AB Projeleri kapsamında ortak olduğu Erasmus + Ana Eylem 2 (KA 219) Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti içerisinde bulunan projeleri Çek Cumhuriyeti,  İtalya ve Almanya Ulusal ajansları tarafından kabul edildi.
Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin Üç Ayrı Avrupa Birliği Projesi Kabul Edildi.

Eylül 2015 tarihinde onaylanan projeler hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e ziyarette bulunarak bilgi veren proje sahibi Mehmetçik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail MADAN ve İngilizce öğretmenleri Melike DİBO, Seçil TOKATLI, Almanca öğretmeni Sibel DEMİR, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın BÜYÜK ile projeler ile ilgili istişare yaptılar. Projelerin yürütme aşamasında gereken desteği sağlayacaklarını belirten Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, projelerin önemli olduğunu, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ilimizin tanıtımına katkı sağlayacağını belirterek başarılar diledi.

 

MEHMETÇİK ANADOLU LİSESİ’NİN KABUL EDİLEN AB PROJELERİ:

Çek Cumhuriyeti  koordinatörlüğünde yürütülen Let’s say stop! To Gender Discrimination in Education( Eğitimde Cinsiyet Ayrımına Son ) başlıklı projeminin ortakları İspanya ,İtalya, Türkiye ve Romanya’dır.

İtalya Koordinatörlüğünde yürütülen “All Together for Inclusion” (Kaynaşma İçin Hep Birlikte) başlıklı projenin ortakları Türkiye, İspanya, Romanya ve Litvanya’dır.

Almanya Koordinatörlüğünde yürütülen “School, Theatre and Entrepreneurial Lerarning” (Okul, Tiyatro ve Girişimcilik Eğitimi) başlıklı projenin ortakları ise Estonya, Letonya, Türkiye ve İtalya’dır.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.