ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin Dört AB Projesi Daha Kabul Edildi

    Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin AB Projeleri Erasmus + Okul Ortaklıkları kapsamında devam eden üç projeleri yanında, dört yeni projesi daha kabul edildi.  
Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin Dört AB Projesi Daha Kabul Edildi

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret eden  Mehmetçik Anadolu Lisesi Proje ekibi, kabul edilen projeleri ile ilgili bilgi vererek istişarede bulundular. Okul Müdürü İsmail MADAN: ”Yeni kabul edilen projelerden 100 öğrenci, 30 öğretmenin yararlanacağını ve projelerin Ekim ayından itibaren Mayıs ayına kadar 18 hareketlilik içerdiğini söyledi. Ayrıca 3-8 Ekim tarihlerinde Romanya ve Litvanya ekibinin ilimize geleceğini belirtti.

      Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “AB projeleri, eğitim öğretim sürecine katkısı yanında, ülkemizin ve ilimizin tanıtımı açısından çok önemli. Gelen misafirlerimizin ülkemiz hakkındaki olumsuz önyargılarını değiştirmek için de bir fırsat ve aynı zamanda sorumluluktur.” dedi.  Projelerin yürütülmesi aşamasında gereken desteği sağlayacaklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, proje ekibini tebrik ederek başarılar diledi.

      Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin Yeni Kabul Edilen AB Projeleri:

Almanya koordinatörlüğünde “How To Plan Your Future: A Guide To A Successful Career

Projenin amacı, öğrencilerin kişisel ve eğitim hayatlarındaki zorlukları aşmaları için gerekli bilgiler vermek; Etkili kariyer planlama ve meslek seçimi için öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek yol göstermek.

 

İspanya koordinatörlüğünde “More Peaceful Schools; Stop Violence and Provide Safety in School Education

Projenin amacı, güvenli okul ortamı oluşturulmasının öneminin kavranması; okullarda kargaşa ve düzensizliği önlemeye yönelik çalışmaların artırılması.

 

Macaristan koordinatörlüğünde “Citizenship Education in European Secondary schools

Projenin amacı, öğretmenlerin öğrencilere dair sosyal ve sivil becerilerini geliştirecek yeni yollar ve eğitim uygulamaları bulmasını sağlamak.  Demokratik okul kültürünün geliştirilmesi ve demokratik okul yeterlilik çerçevesinin hazırlanmasına katkıda bulunmak.

 

Çek Cumhuriyeti koordinatörlüğünde kabul edilen “Organic Food Production in Schools For Sustainability and Healt Future Generations

Projenin amacı, toplumun küçük bireyleri olan yarının büyüklerine organik gıda tüketiminin insan sağlığı açısından öneminin topluma hizmet uygulamaları kapsamında anlatılarak, gelecek nesillerimizin ve ailelerin öneminin topluma bilgilendirilmesi ve sağlıklı beslenmek için organik gıda tüketimine teşvik edilmesi.

 

 29-09-2016

 

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.