ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmetçik Anadolu Lisesi AB Projesi İçin İlimize Gelen Proje Ortaklarını Misafir Etti

      Mehmetçik Anadolu Lisesi´nin, bu sene kabul edilen AB projesi “Organic Food Production in Schools For Sustainability and Healt Future Generations” için ilimize gelen proje ortakları çalışmalarını tamamladı.
Mehmetçik Anadolu Lisesi AB Projesi İçin İlimize Gelen Proje Ortaklarını Misafir Etti

      Proje ekibi Kargı, Oğuzlar ve İskilip ilçelerinde yapılan organik tarım uygulamalarını yerinde incelediler. Çorum ve  çevredeki tarihi ve turistik bölgeleri de gezen proje ortakları, sertifika töreni sonrasında ülkelerine döndüler.

      Sertifika töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “İlimize hoş geldiniz. Farklı ülkelerde yaşıyor olsak da tek bir dünyamız var.  Aynı havayı soluyoruz. Bu projeler birbirimizi daha iyi tanıma ve zenginliklerimizi paylaşma imkanı sağlıyor. Yeni projelerle tekrar geleceğinizi ümit ediyorum.” dedi.  

      Proje ortağı ülkelerden gelen misafirler de Çorum’u çok sevdiklerini belirttiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’le tanışmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, gördükleri ilgi ve konukseverliklerinden dolayı teşekkür ettiler.

      Çek Cumhuriyeti koordinatörlüğünde kabul edilen “Organic Food Production in Schools For Sustainability and Healt Future Generations” isimli projeye, Türkiye, Romanya ve İsveç  ortak ülkeler olarak katılıyor.

      Projenin amacı: Topluma hizmet uygulamaları kapsamında yarının büyüklerine, organik gıda tüketiminin insan sağlığı açısından öneminin anlatmak,  gençlerimizin ve ailelerin bilinçlendirilerek,  sağlıklı beslenmek için organik gıda tercih etmeye teşvik etmek.

11-11-201611-11-201611-11-201611-11-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.