ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mehmet Akif Ersoy Okumaları" Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz “Mehmet Akif Ersoy Okumaları” projesi kapsamında Tarım Eski Bakanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ’yü misafir etti.


13 ilde yürütülen “Mehmet Akif Ersoy Okumaları”  programına katılan öğretmen ve öğrenciler Tarım Eski Bakanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldular.

Toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Necip Fazıl KISAKÜREK’ten sonra,  Mehmet Akif ERSOY gibi önemli şahsiyetlerin, bir program dâhilinde gençlerimiz tarafından anlaşılması ve anlatılması amacıyla yaptığı çalışmalardan dolayı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ’ye teşekkür etti. 

Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ öğrencilere yaptığı konuşmasında; Üniversiteye dönüşünden sonra daha önce eksikliğini hissettiği kültürel faaliyetlere zaman bulduğunu, gençlere kapasiteleri iyi anlatılırsa daha verimli olacaklarını vurguladı ve yaşadığı tecrübelerden örnekler anlattığı konuşmasında: Çalışmayı karakter haline getirirsek kendi dünyamızı değiştirebiliriz, “Hayat hiçbir zaman nazik bir öğretmen değildir” diyerek sözlerine devam eden GÜÇLÜ, kitap seçmek yerine, yazar seçmenin önemine de değindi. Ayrıca Mehmet Akif ERSOY okumak hayata bakış noktasında bizlere pek çok şey kazandıracaktır dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Mehmet Akif Ersoy okumaları grubuna katılan öğrencilerimize kitap temini konusunda her türlü desteği vereceklerini söyledi ve öğrencilere başarılar diledi.

24-11-201524-11-2015

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.