ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mehmet Akif Ersoy Okumaları” Programının İkinci Toplantısı Yapıldı.

 “Mehmet Akif Ersoy Okumaları” Programının İkinci Toplantısı Yapıldı.

      Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde yaklaşık üç yıldır devam eden lise ve üniversite öğrencilerine yönelik 13 ilde yürütülen “Mehmet Akif Ersoy Okumaları” programı kapsamında 22 Şubat 2016 tarihinde İlimizde ikinci kez okuma grubu toplantısı yapıldı.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Prof. Dr. Sayın Sami GÜÇLÜ, okulların programdan sorumlu öğretmenleri ile okuma programına dahil olan lise ve Hitit Üniversitesinden öğrenciler katıldı.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; geçen yıl ilimizde Necip Fazıl okumalarının başarıyla yürütüldüğünü, bu yıl da Mehmet Akif Okumalarının devam ettiğini ifade etti. Bu programların öğrencilere katkılarından bahseden İl Milli Eğitim Müdürümüz, programın sürdürülmesindeki katkılarından dolayı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ’ye ve öğretmenlere teşekkür etti. 

    Prof. Dr. Sayın Sami GÜÇLÜ de konuşmasına Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve öğretmenlere okuma grubuna verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek başladı. Okuma programlarının öğrenciler üzerindeki olumlu etkiyi vurgulayarak 2016 yılının Akif yılı olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Sayın Sami GÜÇLÜ, bu okumaların finalinin Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde yapılacağını ifade etti. Çorum’da yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile toplantı sona erdi.

23-02-201623-02-201623-02-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.