ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Medeniyetimizin Dirilişi Sezai Karakoç Paneli Gerçekleştirildi

Medeniyetimizin Dirilişi Sezai Karakoç Paneli Gerçekleştirildi

İL MEM SARI, Medeniyetimizin Dirilişi Sezai Karakoç paneline katılan herkesi selamlayarak panelin açılışını gerçekleştirdi. SARI " 2012 yılında Sayın Bakanımız Prof. Dr.  Sami Güçlü' nün Sakarya Üniversitesinde 12 kişilik bir öğrenci grubu ile başlattığı okuma faaliyeti bugün kartopu gibi büyüyerek sınırlarını aşmıştır. Anadolu Mektebinin, ülkemizin insanlarının yetiştirdiği değerlerin eserlerini okuyarak, geleceğe ışık tutacak olan gençlerimizi dinlemek ve ülkemizin yetiştirdiği, değerlerin hayatlarını ve eserlerini dinlemek çok gurur verici.

Çok değerli büyüğümüz Sezai KARAKOÇ, edebiyat ve düşünce hayatını "diriliş nesli" dediği yeni bir gençliğin yetişmesine adayan nadide bir insandır. Çorum Anadolu Mektebi Okuma Grubu olarak değer katan herkese teşekkür ediyorum. En önemlisi çocuklarımızın, gençlerimizin bu faaliyet içerisinde büyük emek verip, okuyup, değerlendirip burada da kendi fikirlerini sunma cesaretini, göstermelerini çok kıymetli buluyorum." dedi.

Çorum Anadolu Mektebi İl Koordinatörü Kerim ÇIRAKOĞLU 'nun konuşmalarından sonra panelistler söz alarak konuşmalarını yaptılar. Ali Haydar HAKSAL, odak noktası diriliş düşüncesi olan Sezai KARAKOÇ' u dinleyicilere anlattı. Panel iyi dilek ve temenniler ile son buldu.

27-08-202027-08-202027-08-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.