ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN İlimizde Yönetici ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN İlimizde Yönetici ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

     Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN öğleden önceki programında  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ile birlikte Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesinde seminer çalışmasına katıldı.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Sayın Genel Müdürümüz tecrübelerini burada bizlerle paylaşacak. Teşriflerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

     Öğretmenlerin “Eğitici Tolstoy” kitabı üzerine yaptıkları müzakereyi izleyen Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. AKTEKİN: “Mesleki çalışmaların nasıl gittiğini yerinde görmek için örnek okul ziyaretleri yapıyoruz. Bakanlık olarak seminer çalışmalarını önemsiyoruz. Öğretmenlerimizin dersin yanında ikinci bir kitap okumalarını istiyoruz. Bu kültürü yaygınlaştırmamız lazım.” dedi.

     Konuşmasında Avrupa ülkelerinden örnekler veren Sayın AKTEKİN: “Bu ülkelerde kitap okumak günlük hayatın bir parçası olmuş durumda. İnsanlar okumaya, okuduğunu anlamaya teşvik edilmiş. Kitap hediye etmek yaygın bir pratik. Biz de bu seminer döneminde örnek kitap ve film listesi oluşturduk. Başka toplumların hayata , sanata bakışını görelim. Eleştirel gözle okumalıyız. Öğretmen arkadaşlarımızla bir araya gelerek okuduğumuz kitap ve makaleleri tartışalım. EBA’daki dokümanlarımızdan faydalanın. Mesleki çalışmalar tecrübe paylaşımıdır. Seminer çalışmalarının boş geçmemesi, verimli olması sizlerin elinde. Gittiğimiz bazı bölgelerde güzel örnekler görüyoruz. Daha iyiyi elde etmek için anketler yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarının karşılığını görmek istiyoruz. Sizlerin katkıları, görüşleri, geri dönüşler bizim için önemli.” diye konuştu.

    Daha sonra öğretmenlerin soru ve görüşlerini alan Sayın AKTEKİN, Sayın Müsteşarımız güzel örnekleri paylaşmamızı istiyor diyerek başarılar diledi.

19-06-201819-06-201819-06-201819-06-201819-06-201819-06-201819-06-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.