ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Seferberliği Çorum Günleri

Matematik Seferberliği Çorum Günleri

            Eğitimin tüm kademelerinde matematiğin hayat için vazgeçilmez olduğunu, korkulacak bir şey olmadığını, aslında yaşamın kodlarının,  matematik okuryazarlığı artırıldığı zaman çok daha kolay bir şekilde öğrenilebileceğini öğrencilerimize göstermek için Matematik Seferberliği Çorum Günleri düzenlendi.

Matematik seferberliği kapsamında tüm öğretmenlerimize yönelik Matematik Eğitiminde Öğrenme Senaryolarının Kullanımı, STEM, Scientix Çalışmalarını Matematikle İlişkilendirme, Disipler Arası Yaklaşım ve Matematiksel Modelleme, Dil ve Sanat ile Matematik Buluşması ve Yeni Nesil Sorular Yeni mi? Konu başlıklarında webinar eğitimleri gerçekleştirildi.

Matematik Seferberliği Çorum STEM Eğitimi Çalıştayı Çorum Bahçelievler  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda  gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK çalıştayda gönüllü öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek matematik seferberliği kapsamında yapılması gerekenler konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

03-01-202303-01-202303-01-202303-01-2023

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.