ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Seferberliği Çalıştayı Antalya'da Tamamlandı.

Matematik Seferberliği Çalıştayı Antalya'da Tamamlandı.


Matematik Seferberliği Çalıştayı Antalya'da Tamamlandı.

eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı 175 katılımcı ile Antalya'da tamamlandı

Bakanlığımızca "Her Yerde Matematik" anlayışıyla üniversiteler ve TÜBİTAK iş birliğiyle matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan 'Matematik Seferberliği' başlatılmıştır. Bu kapsamda matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, dijital platform (matematik.eba.gov.tr) gibi birçok alanda çalışmalar yapılmaktadır.

eTwinning faaliyeti kapsamında öğretmenlerin projelere ait bilgi ve deneyimlerinin Matematik Seferberliği ile yapılacak yeni disiplinler arası çalışmalara katkı sağlaması amacıyla 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya'da "eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı" düzenlenmiştir. Çalıştay kapsamında çağrılı konuşmacı, atölye, stant uygulamaları ile matematik temalı projelere ilham verecek etkinlikler yürütüldü. Çalıştaya 158 öğretmen 16 eğitmen toplam 175 katılımcı yer alırken 100 öğretmen ilköğretim/ortaokul, 35 sınıf, 23 okul öncesi branşında katılım sağlanmıştır. Çalıştay sonunda eTwinning faaliyeti kapsamında 40 proje başlatılmıştır.

Çalıştay kapsamında Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevim Sevgi, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet GÜLBURNU, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre YILDIZ, Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf SÖZER, Eser DİLSÖZ, Pınar ÖZSOY, İbrahim Halil DEMİRCİ, Gülsüm ATİLE, Şengül YAVUZ konuşmacı olarak katılım sağladı.Çorum İl Milli Eğitim adına İlimizi Çorum Merkez Yatılı Bölge Ortaokulu'ndan Emine Esra ARSLAN ve İskilip Atatürk İlkokulu'ndan Rasim ÇINAR temsil etmiştir.

29-11-202229-11-202229-11-202229-11-2022

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.