ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Litvanya ve Letonyalı Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

23-30 Mart 2015 tarihleri arasında Erasmus+ “Bağımlı Değil Özgür Yaşa” projesi kapsamında Letonya ve Litvanya’nın Daugavpils Medical Collage, Utenos Kolegija okullarından 2 öğretmen ve 15 öğrenci Mecitözü ilçemizdeki Şehit Mahmut Daştan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine misafir olarak geldiler.
Litvanya ve Letonyalı Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

“Bağımlı Değil Özgür Yaşa” bağımlılıkla ilgilini mücadelenin nasıl yapılacağı konusunu kapsayan projede Mecitözü’nün konuğu olan öğrencilere Türk kültürünü yansıtan sunumlar, kentimizin tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı, Alacahöyük, Boğazkale ve Amasya gezileri düzenlenecek.  Litvanya ve Letonyalı öğrencilerde sunumlar yaparak kendi kültürlerini tanıtacaklardır.

 Proje kapsamında Litvanya ve Letonya’dan gelen öğrenci gurubu, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile beraberindeki okul yönetici ve öğretmenleri Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e ziyarette bulundular. Ziyarette öğrencilere hitap eden Milli Eğitim Müdürümüz ülkemizdeki eğitim sistemi ve ilimizdeki mesleki eğitim kurumlarının eğitim öğretimi hakkında açıklamalarda bulunarak yapılan bu projelerin eğitim ve kültürel paylaşımlar açısından önemini belirterek öğrencilerle sohbet etti.

 Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, toplu hatıra fotoğrafı çektirerek konuk öğrencileri Alacahöyük ve Boğazkale gezisine uğurladı.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.