ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmasına Dört Okulumuzun Başvurusu Kabul Edildi

Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmasına Dört Okulumuzun Başvurusu Kabul Edildi

 

TÜBİTAK tarafından bu yıl ilk kez Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması başvuruları, 16 Şubat 2020-30 Nisan 2020 tarihlerinde yapıldı. Binlerce Lise öğrencisinin takımlarıyla katıldıkları yarışmada başvurularının ön incelemesi tamamlanarak 289 takımın başvurusu kabul edildi. 

İL MEM SARI konuyla ilgili yaptığı açıklamada" İlimizde Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sungurlu Haydar Öztaş Anadolu Lisesi, Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi ve Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi olmak üzere dört okulumuzun başvuruları kabul edilmiştir. Bu tarz yarışmalar birçok farkındalığın oluşmasına ve bu alandaki teknolojik gelişmelere katkı sağlamaktadır. Çocuklarımız geleceğe hazırlanıyorlar. Çok güzel hayalleri var ve gerçekleştiriyorlar. Öğrencilerimizin de teknik ve sosyal deneyim kazanacağına inanıyorum. Öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize  emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum ve yarışmada başarılar diliyorum" dedi.

 

Takım Adı

Yarışma Kategorisi

Okul

Takım Kaptanı

Danışman Öğretmen

Yıldırım19

Döner Kanat

Şehit Emin Güner MTAL

Enes BOLAT

Hayrettin Egemen KARARSLAN

Şahrone

Döner Kanat

Haydar Öztaş Anadolu Lisesi

 

Berat ÇAĞLAR

Gamze KİRAZ

ODFL

Döner Kanat

Ömer Derindere Fen Lisesi

 

Muhammet ÇALBIYIK

Serkan SEZER

Halaskar

Sabit Kanat

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

 

Veli ATEŞ

Hüseyin AKSUNGUR

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.