ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Haftası Nedeniyle “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” Konulu Konferans Düzenlendi

Kutlu Doğum Haftası Nedeniyle “Hz. Peygamber  ve Güven Toplumu” Konulu Konferans Düzenlendi

     Devlet Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen konferansa, Valimiz Sayın  Necmeddin KILIÇ,  İl Müftüsü Dr. Ahmet AKIN, İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU,  İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hüseyin KIR, bazı daire müdürleri ve davetliler katıldı.

    Saygı duruşu, İstiklal Marşı´nın okunması ve Ulucami Baş İmam Hatibi Mustafa GÖKMEN´in Kur´an- Kerim tilaveti ile başlayan programda Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ´in Kutlu Doğum mesajı sinevizyon eşliğinde verildi.

    Programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Dr. Ahmet AKIN: "Hz. Peygamberin çağlar üstü rahmet mesajları her yıl bir konu seçilerek anlatılmaktadır. Bu yılda Hz. Peygamber ve Güven konusu belirlendi. Kaybolan güvensizlik ortamının yeniden inşa edilmesi için her kesime ve Müslümanlara büyük sorumluluklar düşmektedir." dedi. 

    Konferansın konuşmacısı Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah ÇOLAK: “İnsanlık küresel ölçekte bir güven bunalımı yaşıyor. Kimse kimseye güvenemez oldu. Dine, din adamına olan bağlılığını kullanarak içimizden çıkan bir hainin darbe girişimiyle karşılaştı memleketimiz. Güvenilir bir toplumun yeniden inşa etmek için senede bir defa Hz. Peygamberin hayatını okumalıyız.” diyerek, Hz. Peygamber´in hayatının gençlere, yeni nesillere doğru anlatılması gerektiğini ifade etti.

20-04-201720-04-201720-04-201720-04-201720-04-201720-04-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.