ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında “İmam Hatip Liseleri Arası Siyer-i Nebi Yarışması” Yapıldı.

      Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğü işbirliğiyle düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası “Siyer-i Nebi Yarışması” Devlet Tiyatro Salonu’nda yapıldı.
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında “İmam Hatip Liseleri Arası Siyer-i Nebi Yarışması” Yapıldı.

      İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Şahin ÖZCAN, İl Müftü Yardımcısı Selahattin BOZKURT, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

      “Gelin Bir Olalım” konulu Kutlu Doğum Haftası sinevizyon gösterisinin ardından bir konuşma yapan İl Müftü Yardımcısı Selahattin BOZKURT: “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Kutlu Doğum Haftası kutlamaları kapsamında çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Daha önce “Liseler Arası Naat-ı Şerif Okuma” ve “Ortaokullar Arası 40 Yaşındasın Şiir Okuma Yarışmaları” yaptık.  Peygamberimize salavat getirmek Müslüman olmanın gereğidir. Tarihimiz, milletimizin O’na  olan sevgisini gösteren örneklerle doludur. Mevlid-i Şerif törenleri bu konuda güzel bir örnektir. Bu yarışmanın da hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

      Buhara Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayrettin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayrettin Karaman Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yarıştığı Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı. Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi Musiki Korosunun ilahiler seslendirdiği yarışma programı sonunda derece sıralaması aşağıdaki şekilde oluştu:

      Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayrettin Karaman Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi

      Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi

      Buhara Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,

      Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayrettin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

      Program dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilip hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

19-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.