ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kültür ve Sanatla Büyüyen Minik Eller Projesi” Başladı

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Kent Konseyi Ortaklığında, Karşıyaka İlkokulu tarafından uygulanacak olan “Kültür ve Sanatla Büyüyen Minik Eller Projesi” tanıtımı ve imza töreni Buhara Kültür Merkezinde yapıldı.
“Kültür ve Sanatla Büyüyen Minik Eller Projesi” Başladı

     Karşıyaka İlkokulu Müdürü Cemalettin TUNÇ, “Kültür ve Sanatla Büyüyen Minik Eller Projesi” ile hedefledikleri amaçlar ve kazanımlar hakkında bilgi vererek: “Öğrencilerimizin kültür ve sanatsal faaliyetlerle akademik başarılarının daha da artacağına inanıyoruz. Proje kapsamında yapacağımız etkinliklerle öğrencilerimiz, edebiyat, resim, ebru, seramik çalışmalarıyla, halk oyunlarıyla, sahne sanatlarıyla tanışacaklar. Böylece motivasyonları gelişerek hem akademik başarıları artacak hem de birlik ve beraberlik bağları güçlenecektir.” dedi.

     Projenin tanıtımı sonrasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Kent Konseyi Başkanı Sayın Turhan CANDAN “Kültür ve Sanatla Büyüyen Minik Eller Projesi” protokolünü imzaladılar.

     İmza töreni öncesinde konuşan Kent Konseyi Başkanı Sayın Turhan CANDAN: Güzel bir programda burada olmaktan dolayı mutluyum. Çocuklarımıza yapılan yatırım sonuçları bakımından en önemli yatırımdır. Bu güzel örneklerin devamını diliyor, destek veren kurumlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK de: “Çorumda güzel şeyler oluyor. El ele, gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz. Eğitimde akademik başarımızın yanında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal yönden de iyi olmalıyız. Birlikten güç doğar şiarıyla belediyemizle, sanayimizle, üniversitemizle birlikte hareket ediyoruz. Yarının bugünden daha iyi olacağına inanıyoruz. Başlattığımız ‘Her Okulun Bir Projesi Var’ kapsamında çok güzel projeler ortaya çıktı. Başarılarından dolayı Karşıyaka İlkokulumuzun yöneticilerine, velilerine ve desteklerinden dolayı paydaşlarına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

     “Kültür ve Sanatla Büyüyen Minik Eller Projesi” protokolünün imzalanmasından sonra, geçen sene yürütülen “Geçmişten Geleceğe Gülümse” projesini anlatan fotoğraf sergisi gezildi.

08-01-201708-01-201708-01-201708-01-201708-01-201708-01-201708-01-201708-01-201708-01-201708-01-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.