ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kodek, Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş tarafından yaptırılan Laboratuvarları İnceledi

Kodek, Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş tarafından yaptırılan Laboratuvarları İnceledi

Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş ile yapılmış olan protokole istinaden bilgisayarlar, montaj masası, duvar seti, üç boyutlu yazıcı, elektrik, elektronik ve robot ekipmanları bulunan "Robotik ve Kodlama Atölyesi" ile okulumuz makine teknolojisi alanı içerisine "CNC Simülasyon ve Hidrolik Pnömatik Laboratuvarı" kuruldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah Kodek Sungurlu ilçe ziyaretinde Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş tarafından yaptıran Robotik ve Kodlama Atölyesi ile CNC Smülasyon ve Hidrolik Pnömatik Laboratuvarında incelemelerde bulundu. Okul idaresinden makinaların kullanımı, öğrencilerimize olan katkısı hakkında bilgi alan Kodek öncelikle bu projenin hayata geçmesine öncülük eden Milli Savunma Bakan Yardımcımız ve aynı zamanda Makine Kimya Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhsin DERE ve Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş Genel Müdürü Sayın Yasin AKDERE'ye teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ekonomik, sosyal, kültürel, her alandaki kalkınma hamlelerimizde, insan unsurunun önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Üstün bilgi çağını yaşadığımız günümüzde iyice anlamalıyız ki,  insana yapılan yatırım, yatırımların en önemlisi, en hayırlısı ve en verimlisidir. Bu okulumuzdaki yatırım hem maddi hem de manevi boyutta önem arz etmekte. Buradan mezun olacak öğrencilerimiz hiç şüphesiz ülkemizin nitelikli iş gücüne en büyük katkıyı vereceklerdir. Bu atölyeler öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesine çok büyük imkanlar sunacaktır. Tekrardan bu yatırımların okulumuza ulaşmasında katkısı bulunan herkese kurumum adına teşekkür ediyorum" dedi.

28-01-2022

28-01-202228-01-202228-01-2022

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.