ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyer Günleri Etkinliğinin Konuğu, Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ Oldu

Kariyer Günleri Etkinliğinin Konuğu, Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ Oldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik öğrencilerimizi ilgi duydukları meslekler ile tanıştırmak, onların bu meslekler hakkında bilgi edinmelerini sağlamak, motivasyon, farkındalık ve hedef belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla "Kariyer Günleri" etkinliğine Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ ve beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI katıldılar. Hatırlanacağı üzere ilkini Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Osman ÖZTÜRK ile ikincisini Çorum Baro Başkanı Av. Kenan YAŞAR'ın katılımları ile gerçekleştirmiştik.

E-Konferans sistemi ile öğrencilerle buluşan Valimiz hayatı, çalışmaları ve bilgi birikimlerini paylaştı. Gençleri ekranda görmenin kendisini mutlu ettiğini belirten Sayın ÇİFTÇİ, fedakarlık yapmadan başarıya ulaşılamayacağını ifade ederek gençlere tavsiyelerde bulundu.

Mesleğinde en iyi olmaya çalışmanın gerekliliğini, bilginin artık çok çabuk eskidiğini, bu yüzden insanın kendisini sürekli yenilemesi gerektiğinin önemini belirten Sayın ÇİFTÇİ, öğrencilere hiçbir zaman ümitsizliği düşmemelerini, sabır ve sebat ederek başarıya inanmalarını istedi.

Etkinlikte öğrencilerin sorularını cevaplayan İL MEM SARI " Kendinize, hayatınıza yön verecek kararlar ve hedefler koymanız gerekiyor. Bu hedeflere ulaşmak için bıkmadan usanmadan mücadele etmelisiniz ki başarıya ulaşabilesiniz" açıklamasında bulundu. Ülkemizin fiziki coğrafyasının 800 bin kilometrekareden oluşsa da, gönül coğrafyasının çok büyük olduğunun belirterek "Bizim medeniyetimiz, sevgi medeniyetidir. O yüzden birbirinizi sevin ve birbirinize sevginizi gösterin " dedi.

Öğrenciler ile mesleki tecrübelerini paylaşan Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ, öğrencilerin mesleki sorularını teker teker cevaplandırdı. Hoş sohbet ortamında geçen söyleşi Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ ile İL MEM SARI' nın öğrencilere iyi dilek ve temennileri ile son buldu.

01-07-202001-07-202001-07-202001-07-202001-07-202001-07-202001-07-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.