ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kadın Emeği Fuarı Hürriyet Parkı önünde açıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediye Başkanlığının işbirliği ile Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde ve Belediye Kadın Kültür Merkezleri ile Engelli Yaşam Merkezinde açılan kurslardan faydalanan kadın kursiyerlerin hazırladığı el emeği göz nuru eserler Kadın Emeği Fuarı’nda sergilendi.
Kadın Emeği Fuarı Hürriyet Parkı önünde açıldı.

Kadın Emeği Fuarı’nın açılış törenine Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Belediye Başkan Yardımcıları protokol üyeleri ve davetli hanımlar katıldı. 

Mehter Takımı’nın verdiği mini konserin ardından Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Koordinatörü Nuran Hakyemez açılış konuşmasını yaptı. Hakyemez, kadın ve emek kelimelerinin yanyana gelmesinin fedakârlığı ortaya çıkardığını belirterek, hayatın her karesinde kadının emeğinin bulunduğunu, fuarın da kadın emeğine dikkat çekmeyi hedeflediğini söyledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK yapmış olduğu konuşmasında ise;

“Halk Eğitim Merkezlerimiz önceki yıllarda 20-30 modülle çalışırken bugün 2300 modülle çalışmaktadır. Kadınlarımız, çocuklarımız, erkeklerimiz, sanayicimiz hangi konuda kendini yetiştirmek, kendini yenilemek istiyorsa Milli Eğitim Bakanlığı olarak o modülde hizmet veriyoruz. Bu noktada en büyük yardımcımız sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde çalışma örneklerini ortaya koyan Çorum Belediyesi ile geldiğimiz nokta gerçekten kayda değer.” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın BÜYÜK; 2014 yılında Belediye ve Halk Eğitim Merkezleri ile ortak 341 tane kurs açılmış 4096’sı kadın olmak üzere 4248 kursiyere hizmet verildiğini. 2015 yılı Mayıs ayına kadar ise toplam 228 kursta 3695 kursiyerin eğitim aldığını vurguladı.

Konuşmaların ardından Çorum Belediyesi Kadın Kültür Sanat Merkezleri, Sevgi Evleri, Denetimli Serbestlik, Engelli Yaşam Merkezi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapan kadınların el emeği, göz nuru ürünlerinin yer aldığı fuar açıldı. 

 

Fuar 26 Mayıs Salı gününe kadar açık kalacak.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.