ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı.

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kabulünün 94.yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü münasebetiyle Devlet Tiyatro Salonunda program düzenlendi.
İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı.

Programa, Valimiz Sayın Ahmet KARA, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Ahmet ÇELİK, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan CANDAN, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda Milli Şairimiz Mehmet Âkif ERSOY, hayatı, örnek şahsiyeti ve eserleriyle anıldı.

Programda bir konuşma yapan Valimiz Sayın Ahmet KARA; Marşların, kahramanlık türkülerinin tarihimizde her zaman ayrı bir yerinin olduğunu vurguladı.

Valimiz Sayın Ahmet KARA, İstiklal Marşı’nın, İstiklal Savaşı devam ederken yazıldığını belirterek, “Bu durum meclisin, milletin hiçbir zaman ümidini kesmediğinin göstergesidir. İstiklal Marşının hangi şartlarda yazıldığının farkında olun. Bağımsız kalmak için tarihinizi iyi bilin. Tarihinizi çok iyi okuyun, çok iyi öğrenin, ders çıkarın. Allah bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi tarafından hazırlanıp koro eşliğinde sunulan, “İstiklal Marşı’nın Kabulü” adlı tiyatro sergilendi.

Program Valimiz Sayın Ahmet KARA ve protokol üyeleri tarafından Mehmet Akif ERSOY Şiirlerini Güzel Okuma yarışmasında ve Bağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif konulu deneme yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile Mehmet Akif’in Bağımsızlık Anlayışı konulu makale yarışmasında dereceye giren öğretmenlere hediyelerinin verilmesinin ardından Devlet Tiyatro Salonu fuayesinde açılan ‘Mehmet Akif ERSOY Fotoğrafları Sergisi’nin gezilmesiyle sona erdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.