ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İskilip Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunun Yıkımı ile İlgili Yazılı ve Görsel Medyada Çıkan Haberlerle İlgili Basın Açıklaması

İskilip Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunun Yıkımı ile İlgili Yazılı ve Görsel Medyada Çıkan Haberlerle İlgili Basın Açıklaması

         Bakanlığımız tarafından İlimiz genelindeki okul binalarından deprem tahkiki yaptırılan ve deprem tahkiki sonucunda güçlendirilmesine karar verilen okul binalarının listesi ve deprem güçlendirme raporları Valiliğimize gönderilmiştir.

        Daha önce öğrenci azlığı nedeniyle 2018 yılında kapatılan İskilip Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu Deprem Analizleri neticesinde güçlendirme yapılması gereken binalar içerisinde yer almaktadır.

        Bu kapsamda Müdürlüğümüz tarafından Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Özel İdare Genel Sekreterliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden üyelerin katılımıyla Valiliğimizce oluşturulan komisyon adı geçen binayı yerinde incelemiş ve güçlendirme maliyetinin, yeniden yapım maliyetine oranının çok yüksek olduğu tespitinde bulunmuştur.

       Güçlendirme yapılmadan kullanılması uygun olmayan ve hali hazırda öğrenci azlığı nedeniyle kapalı durumda bulunan İskilip Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu binasının güçlendirme yerine yıkımına karar verilmesi için Bakanlığımızdan gerekli onay alınmıştır.

        Yıkımı ile ilgili iş ve işlemler Çorum İl Özel İdaresi tarafından yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.