ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnönü Anadolu Lisesi Z Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı.

Merkez İnönü Anadolu Lisesi’nin Z Kütüphanenin (yenileştirilmiş ve zenginleştirilmiş) açılışı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından yapıldı.
İnönü Anadolu Lisesi Z Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün beraberinde Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul idarecilerinin katıldığı açılış töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Kütüphanenin açılış kurdelesini kesen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “Kitaplar en büyük dostlarımız, arkadaşlarımızdır. Eğer birbirimize bir şeyler hediye edeceksek kitap hediye edelim. En güzel hediye budur. Kütüphanemizin hayırlı olmasını dilerim’’ dedi. Kütüphanenin oluşumunda emeği geçenlere teşekkür ederek her okula örnek olması gerektiğini belirtti.

 

İnönü Anadolu Lisesi Müdürü Recep ÖZCAN da konuşmasında,‘’Toplum olarak yeterince okumuyoruz. Gençlerimiz boş zamanlarını başka yerlerde değil, kütüphanelerde geçirsinler. Bu amaçla kütüphanemizi yeniledik. Kütüphanemizden öğrenciler, çevrede yaşayan komşularımız ve velilerimiz istedikleri zaman yararlanabilirler” dedi.

 

Kütüphanede kısa bir süre okuma etkinliğinin ardından İnönü Anadolu Lisesi resim öğretmenlerinin açtığı görsel sanatlar resim sergisi gezilmesi ile program sona erdi.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.